guonkh.gov.ua
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Мої файли

Магнітне поле котушки зі струмом. Електромагніти та їх застосування
[ Викачати з сервера (217.5 Kb) ] 01.03.2015, 21:16

Тема уроку. Магнітне поле котушки зі струмом. Електромагніти 

http://pokrovka.ucoz.co.uk/_ld/0/14_279.jpg

Мета уроку: ознайомити учнів з будовою і принци­пом дії електромагніту, показати його практичне використання; розвивати пам'ять, уяву, критичне мислення, пізнавальний інтерес до навчання;. виховати інтерес до даної теми, як під час викладу нового матеріалу, так і під час проведення дослідів.

Основні поняття: електромагніт, магнітне поле.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: електромагніт, котушка, залізні ошурки, провідники, джерело струму, вимикач, реостат, амперметр, комп’ютер, вчительська презентація, карточки із завданням самостійної роботи.

 Презентацію до уроку можна скачати тут: http://учительский.сайт/Рябченко-Надія-Миколаївна

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань

Самостійна робота:

1-6 завдань тестові –фізичний диктант із демонструванням відповідних слайдів.

•      1. Що є джерелом магнітного поля?

А. Нерухомий електричний заряд.

Б. Рухомий електричний заряд.

В. Будь-який матеріальний об’єкт, що має масу.

Г. Металеве тіло.

•      2. Яке явище спостерігалося в досліді Ерстеда?

А. Взаємодія двох провідників зі струмом.

Б. Взаємодія двох магнітних стрілок.

В. Поворот магнітної стрілки поблизу провідника зі струмом.

Г. Поворот магнітної стрілки поблизу магніту.

•      3. За напрямок магнітного поля приймають напрямок, на який вказує:

А. південний полюс магнітної стрілки;

Б. північний полюс магнітної стрілки;

В. відхилення позитивно зарядженої кульки;

Г. відхилення незарядженої гільзи.

•      4. Яке поле існує поблизу незарядженого провідника зі струмом?

А. Магнітне.

Б. Електричне.

В. Електричне й магнітне.

Г. Гравітаційне.

•      5. Що слід помістити в магнітне поле для його виявлення?

А. Нерухомий заряд.

Б. Дрібні шматочки паперу.

В. Будь-який матеріальний об’єкт.

Г. Магнітну стрілку.

•      6. Взаємозв’язок між магнітним та електричним полями був відкритий:

А. Ампером у 1840 році.

Б. Ерстедом у 1840 році.

В. Ерстедом у 1820 році.

Г. Ампером у 1820 році.

Перевірка – самоперевірка за відповідями на слайді 9.

•      1. Б;  2.В;  3.Б;    4. В;  5.Г;  6. В.

Завдання за малюнками учні виконують на карточках, підготовлених вчителем. Перевіряють за малюнками на слайді 10 (появляються після кожного кліка мишею)

Завдання підвищеної складності демонструється на слайді 11, потім з’явиться відповідь для перевірки.

ІІ Пояснення нового матеріалу

1)Учитель пояснює новий матеріал, використовуючи слайди презентації, учні беруть участь у обговоренні. Також виконуються демонстрації з приладами відповідно до підручника фізики.

 

Для підкріплення слів вчителя також демонструються відеофрагменти (або їх частини) – «Демонстрація магнітних полюсів котушки зі струмом», «.Магнітне поле котушки» (їх можна легко знайти та скачати в YouTube).

Електромагніт

Демонстрація дії котушки із залізним осердям.

2) Повідомлення учнів про застосування електромагнітів (завдання про підготовку повідомлень учні отримали на попередньому уроці. Якщо учні принесли відповідні зображення чи створили презентації, то вони демонструються.) При необхідності учитель доповнює розповіді учнів та демонструє відповідні слайди).

ІІІ. Формування вмінь і навичок

Усне обговорення відповідей на запитання та завдання із слайдів 36-39 презентації.

1. Як можна регулювати піднімальну силу електромагніту, що, використовується в підйомному крані?

 2. Чи правильно намальовано стрілку компасу на рисунку?

                    

 

 

 

 

 

3. Укажіть чинник, від якого залежить напрямок магнітного поля котушки зі струмом.

А. Сила струму в котушці

Б. Число витків у котушці В. Напрямок струму в котушці

Г. Наявність у котушці залізного осердя

4. За якої умови зменшується магнітна дія котушки зі струмом?

А. Зміна напряму струму в котушці

Б. Зменшення числа витків у котушці

В. Збільшення сили струму в котушці

Г. Введення в котушку залізного осердя

ІV. Домашнє завдання

Опрацювати § 28.

Підготуватися до лабораторної роботи №10

V. Оцінювання.

VІ. Підсумок уроку. 

Електроенергія дорога. Чому ж у техніці, у різних приладах використовують електромагніти, а не постійні магніти?

Категорія: Мої файли | Додав: pokrovka
Переглядів: 1028 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: