Головна » Файли » Мої файли |
10.02.2016, 01:35 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тема. Розділові знаки між простими реченнями в складносурядному. Підсумковий урок Презентація до уроку тут: https://yadi.sk/i/1RIrGT-ToacXY Мета: закріпити знання про вживання розділових знаків між частинами ССР; розвивати граматичні вміння , удосконалювати мовну компетенцію та пунктуаційну грамотність, увагу, логічне мислення, усне й писемне мовлення, зорову й слухову пам'ять; виховувати шанобливе ставлення до рідної мови, повагу до найкращих людських чеснот. Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу. Обладнання: підручник, комп’ютер, роздатковий матеріал, листи самооцінки. Душу і серце в роботу вклади, матимеш з неї хороші плоди
Хід уроку І. Організаційний момент. Учитель. Я рада вітати вас, любі діти, на сьогоднішньому уроці. Ми продовжимо знайомство з складним реченням. (Вчитель звертає увагу на епіграф уроку) Наша спільна праця буде спрямована на узагальнюючу роботу з поданої теми. Заняття сьогодні пройде у незвичайній формі. Я пропоную вам зануритися у справжній світ телебачення. Але ви будете не тільки глядачами, а й учасниками телевізійних програм. У нашій студії-класі будуть працювати кореспонденти, редактори, диктор. Учитель. Як ви вважаєте, які якості повинні мати люди цих професій, щоб збирати біля екранів глядачів? (Бути культурними, справедливими, уважними, привітними) Учитель. Найважливішим для них є їхнє мовлення. Яким же повинно бути мовлення? (Правильним, чітким, не дуже швидким, виразним) ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Як сумлінні журналісти давайте візьмемо ручки і запишемо тему нашого уроку. (слайд 1) Слайд 1 На слайді тема, мета та девіз уроку Ш. Мотивація навчальної діяльності. Учитель. Телекомпанія «Складне речення» працює в прямому ефірі. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РОЗКЛАДОМ- ТЕЛЕПЕРЕДАЧ (слайд 2)
IУ. Актуалізація опорних знань. 1. Рольова гра «Актуальне інтерв’ю». (слайд 3) Учитель. Вашим домашнім завданням було скласти 3 запитання до теми «Складносурядне речення». І зараз ви в ролі кореспондента поставите запитання, взявши інтерв’ю. Учитель. В ефірі програма «Актуальне інтерв’ю». На прямому зв'язку наш власний кореспондент (прізвище учня). Він з’ясує, як школярі вивчили теоретичний матеріал. Учитель. Кореспонденти показали, що теоретичний матеріал засвоїли добре. Для телеканалу «ССР» (прізвище учня). V. Опрацювання навчального матеріалу. 1. «Служба розшуку» (слайд 5 ) - Вибірково-кодова робота. Прочитати уважно речення. Визначити вид кожного й записати номер речення у відповідну графу таблиці. 1. Гілля і молоді деревця, зрубані в день Святої Трійці для оздоби двору й хати, називають клечанням. 2. Ой, куди ви, голубоньки, та й полетите? 3. Для слабенької доньки готують калинову колиску. 4. У цьому світі дивне все: квітка і плід, вітер і зірка, краплина води й дрібна піщинка. 5. На жаль, помирають герої, на щастя, ще є патріоти. 6. Летять метелики квітчасті, і дебютують солов`ї.
Перевірка завдання (Слайд 5) Учитель. Назвіть вид складного речення (складносурядне).
Учитель. Продовжуємо нашу програму. Наші кореспондент проводять свої спостереження у редакційних групах програми «Моя правда». Гра «Асиндетон». (СЛАЙД №6 ) Учні одержують картки зі складносурядними реченнями, в яких пропущені сполучники. Завдання для груп – правильно і швидко відновити пропущені сполучники. (Один учень працює біля дошки)
5. Битва екстрасенсів 1)І буде син, і буде мати, і буду я, і будеш ти.
8) На вокзалі кричать паровози, і трамваї дзвенять за вікном. 5. «Будьмо здорові» Учитель. Всі ми з вами любимо дивитися передачу ««Будьмо здорові». (слайд 10) І сьогодні у нас теж буде розминка, тільки тренувати ми будемо свій мозок. Лінгвістична гра «Закінчи речення». (слайд 11)
За поданими схемами складіть і запишіть складносурядні речення. Обгрунтуйте вживання розділових знаків. Але усі слова в реченні, за виключенням сполучників, починатимуться тією самою літерою. [ ], [ ]. То [ ], то [ ]. [ ], але [ ]. Чи то [ ], чи то [ ]. - Перевірка виконаних робіт. V. Домашнє завдання. (слайд 13) Програма передач на завтра. Написати відгук про урок, використовуючи складносурядні речення. Зробити синтаксичний аналіз 2 речень. VІІ. Оцінювання. Картка самоаналізу знань з теми «Складносурядне речення»
VІІІ. Рефлексія. Метод «Мікрофон» Сьогодні на уроці я: навчився… Я зрозумів, що… Урок зацікавив мене тим… | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 300 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |