guonkh.gov.ua
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Мої файли

Відкритий урок з фізики у 8 класі
[ Викачати з сервера (675.4 Kb) ] 13.03.2013, 01:17

 

 

м

http://pokrovka.ucoz.co.uk/_ld/0/4_19022013109.jpg

Контрольна робота з теми «Механічна робота. Енергія»

Мета уроку: виявити рівень  сформованості в учнів знань, умінь та навичок з теми «Робота. Енергія» та оцінити їх. Розвивати логічне мислення учнів,  вміння застосовувати свої знання в нестандартній ситуації; виховувати самостійність учнів, уважність, зібраність.

Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.

Обладнання: комп’ютери,  контрольно-діагностична система TestW2, текст тесту «Машини і механізми»

Хід уроку

І.  Організаційний момент

Так як урок проводиться в кабінети інформатики та ІКТ, то учням нагадується необхідність виконувати правила техніки безпеки в цьому кабінеті

II. Формулювання мети і завдань уроку.

Ми закінчили вивчення теми, тому потрібно виставити тематичну оцінку. Ви знаєте, що основні види роботи, які суттєво впливають на неї – це лабораторні роботи, самостійні і, в основному контрольна робота.

Контрольну роботу проведемо цього разу  двома видами тестувань:  відомим уже способом вибору правильних та хибних висловлювань та новим для вас – комп’ютерним .

ІІІ. Контроль знань та умінь учнів

Тест 1. « Машини і механізми»

Мета цього тесту перевірити знання про прості механізми

Кожен тест складається з 24-х висловлювань-запитань, що відпо­відають змісту теми. Серед них є висловлювання правильні й хибні. Учень має визначити, правильне чи хибне висловлювання і записати відповідь відповідною цифрою: у разі правильного твердження учень ставить цифру «1», у разі хибного — «2». Застосування цифр замість слів прискорює тестування й істотно спрощує перевірку виконаних робіт.

Зміст тесту сформований так, що кожне запитання, що входить до висловлювання, повторюється двічі, але з різними формулюваннями. Це дало змогу значно послабити вплив фактору механічного вгадуван­ня відповідей або відповідей навмання, адже відповіді зараховуються лише тоді, коли на обидва такі твердження дані правильні відповіді. Правильні відповіді на 12 пар тверджень оцінюються у 12 балів.

1.         Пам’ятаємо, що виправлення в тесті вважаються не вірною відповіддю.

2.         Важіль не може діяти без опори.

3.         Значення моменту сили від модуля прикладеної сили не зале­жить.

4.         Важіль можна застосовувати винятково для підняття вантажів.

5.         «Золоте правило» механіки вперше сформулював Архімед.

6.         Одиницею вимірювання плеча сили є сантиметр.

7.         Відношення корисної роботи до повної завжди менше одиниці.

8.         Правило рівноваги важеля вперше сформулював Архімед.

9.         Значення моменту сили від плеча сили не залежить.

10.      «Золоте правило» механіки обумовлює можливість одержати ви­граш у роботі.

11.      Гвинт є різновидом похилої площини.

12.      Блок є різновидом похилої площини.

13.      Принцип дії важеля застосовують у побутових засобах та ін­струментах.

14.      Похила площина виграшу в силі не дає.

15.      Нерухомий блок виграшу в силі не дає.

16.      Нерухома вісь обертання для важеля необов'язкова.

17.      Існують механізми, що дозволяють одержати виграш у роботі.

18.      Значення коефіцієнта корисної дії механізму не залежить від жодних зовнішніх впливів на цей механізм.

19.      Значення коефіцієнта корисної дії механізму обумовлене зна­ченням сил опору, що діють на механізм.

20.      Одиниця вимірювання моменту сили має назву ньютон-метр.

21.      «Золоте правило» механіки обумовлює неможливість одержати виграш у роботі.

22.      Рухомий блок виграшу в силі не дає.

23.      Похила площина виграшу у відстані не дає.

24.      Коефіцієнт корисної дії механізму за сприятливих обставин може перевищити 100%.

25.      Жоден механізм не забезпечує виграшу в роботі.

Спосіб перевірки тексту – самоперевірка  (учні вміють це робити, бо такі тести пишуть з 7 класу)

Перевірка результатів тестування проходить у два етапи. Перший етап — це порівняння відповідей учнів з таблицею відповідей, роз­міщеній після тестів. У ній проти кожного номера записана правильна відповідь. У разі правильної відповіді на аркуші робиться позначка «+» олівцем, неправильної або виправленої відповіді – «–»

Другий етап — перевірка правильності відповідей по кожній парі висловлювань. Якщо у відповідях позначка «+» стоїть біля обох номерів, що перебувають у стовпцях А і В поряд виставляється бал. Якщо ж хоч одна з відповідей  пари позначена «–» на першому етапі перевірки, ці номери пропускаються.

Відповідь

Відповідь

А

Б

1

1

13

2

1

15

2

2

14

1

2

8

3

2

15

2

3

12

4

2

16

2

4

7

5

2

17

2

5

19

6

1

18

1

6

23

7

1

19

1

9

20

8

2

20

1

10

11

9

2

21

2

13

22

10

1

22

1

14

21

11

2

23

2

16

24

12

1

24

1

17

18

Тест 2 за допомогою комп’ютерно-діагностичної системи Test- W2

Тема тесту «Робота. Енергія»

В зошита записали: «Оцінка за комп’ютерне тестування»

Програма Test-W2 послідовно виво­дить на екран вказану кількість запитань із вибраного тесту і пропонує на кожне до 5 варіантів відповідей, від 1 до 3 з яких правильні.

Послідовність ви­ведення на екран питань із тесту, розта­шування варіан­тів відповідей на сусідніх комп’ютерах різна. Таким чином кожен учень одержує свій, відмінний від сусідів, набір запитань і варіантів відповідей. Потрібно клацнути на 1, 2 або 3 варі­антах, доки не стане дос­туп­ною кноп­ка «Нас­туп­не питан­ня» (по­чор­ніє напис). Для пере­ходу до наступ­ного запи­тання потріб­но клац­нути на написі «Нас­туп­не питан­ня».

Праворуч на ек­рані знаходиться діа­грама, що показує поточну оцінку і у відсотках відношення кількості правильних відпо­відей до загальної кількості питань, на які відповів учень. Оцінка і це відно­шен­ня з кожною відповіддю уточ­нюються, доки не набудуть остаточного значення після відповіді на останнє запитання.

Питання, які залишилися без відповіді за браком часу, зарахо­вуються як такі, на які отримано неправильні відповіді. Від­повідно, зменшується відсоток пра­виль­них відповідей та оцінка. 

  Справа позначений час виконання тесту (10 хв для даного).

Максимальна оцінка тесту – 11 балів.

ІV. Оцінювання.

Оцінка за контрольну роботу : середня за два тести.

V. Домашнє завдання.

Виконати дослід. Налити у три склянки воду різної температури: холодну, теплу і гарячу (але таку, що можна тримати в ній руку. Пальці різних рук опустити в гарячу і в холодну воду. Потримати 1-2 хв, потім одночасно опустити ці пальці в склянку з теплою водою. Описати свої відчуття.

V. Підсумок уроку.

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: pokrovka
Переглядів: 1299 | Завантажень: 181 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: