Головна » Файли » Мої файли |
13.03.2013, 01:24 | |
Тема: Будова електронних оболонок атомів і структура Періодичної системи. Мета:
узагальнити і систематизувати знання учнів про будову атома,
порівняти властивості елементарних частинок: протонів,
нейтронів, електронів, фізичний сенс порядкового номера
хімічного елемента в Періодичній системі Д.І.Менделєєва; закріпити вміння складати формули електронних
конфігурацій та записувати схеми будови електронної оболонки атомів хімічних
елементів; розвивати вміння
користуватися періодичною системою;
виховувати пізнавальну активність учнів, інтерес до предмета, кмітливість. Тип
уроку: узагальнення і систематизація знань. Обладнання:
періодична система Д.І.Менделєєва, картки для самостійної роботи.
Хід уроку: І. Організаційний
момент. ІІ. Актуалізація
опорних знань. Бліц-опитування: (будова атома) 1. У якому році відкрито періодичну систему хімічних елементів? 2. Скільки хімічних елементів на той
час було відомо? 3. Сформулюйте періодичний закон
Д.І.Менделєєва. 4. У яких групах періодичної
системи розташовані лужні метали,
галогени, інертні гази? 5. Назвіть будову атома. 6. Назвіть будову ядра. 7. Як знайти нуклонне число? 8. Чому відповідає порядковий номер
елемента? 9. Як визначити кількість нейтронів
у ядрі? Робота за планом: (
кожен учень отримує окремий хімічний елемент, записаний на картці – Li, B,
Al, K,
F, Be.) 1) N групи; 2) N періоду; 3) Порядковий номер; 4) Відносна атомна маса; 5) Заряд ядра; 6) Кількість електронів; 7) Кількість протонів; 8) Кількість нейтронів.
Бліц-опитування:
( електронна конфігурація) 1. Чим відрізняється форма s- і p- орбіталей? 2. Скільки електронів має перший
енергетичний рівень? 3. Які орбіталі знаходяться на 2-му енергетичному
рівні? 4. У якій послідовності заповнюються
атомні орбіта лі на енергетичних рівнях? ІІІ.
Узагальнення і систематизація знань. Завдання 1. ( На
дошці вивішуються картки з написами, потрібно назвати елементи за їх
електронною конфігурацією) А) 1s22s22p1; Б) 1s22s22p63s1 В) 1 s2 2s22p63s23p6 Г) 1s22s22p4 Д) 1s22s22p63s2 Е) 1s22s22p63s23p3 Завдання 2 Записати
електронну конфігурацію хімічних елементів: C, N, Ne.
Чи є
завершеним зовнішній електронний шар? Завдання 3. Запишіть
у рядок відповіді 1. У цього елемента відносна атомна
маса = 11 2. Цей елемент має порядковий номер
53 3. Хімічний елемент із зарядом ядра
+ 15 4. Цей елемент має 1 електрон 5. Елемент, що знаходиться в 6
групі, та 1 періоді Прочитайте слово:
Завдання 4 Порівняти,
в якого хім.. елемента число протонів більше? Li P
Zn Ca K Ca
Br Cl Al Be
Fe Co Завдання Робота
з підручником N 2 ( с.143) б N 5 (с.143) в N 7 ( с.143) в N 8 (с. 144) а Самостійна робота Робота
з картками. 1. Розставте елементи за збільшенням номера
періоду і прочитайте слово-відгадку. С –
Гідроген П
– Алюміній Р –
Аргентум У –
Нітроген Е –
Ферум Відповідь:
супер 2. Розставте елементи за збільшенням
заряду ядра атома і прочитайте слово – відгадку Д – Літій Б –
Силіцій Е – Барій О –
Оксиген Р – Бром Відповідь:
добре. Гра «Відгадай хімічний елемент» Учень виходить до дошки і називає ознаки загаданого хімічного елемента не
називаючи його, діти відгадують цей елемент. ІV. Підсумок. Що
виявилось складним на уроці? V. Домашнє
завдання 25, опрацювати.(с.143) | |
Переглядів: 1614 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |